Telefon la conserva... de ananas

1.823 ori 21-01-2009
Telefon la conserva... de ananas

Patrunderea frauduloasa a telefoanelor mobile in inchisori este din nou in atentia presei, cei de la Can Can informandu-ne ca ofiterii Penitenciarului de Maxima Siguranta Codlea au descoperit un telefon mobil intr-o conserva de ananas.

Ultima oara cand aflam ca persoanele inchise in penitenciar au acces la tigari, droguri si telefoane, acestea din urma puteau fi depistate la radiografie, fiind ascunse in corpul detinutilor, dar iata ca metodele s-au rafinat. Conserva de ananas era compartimentata si umpluta cu prezervative cu apa, pentru ca sa sune a lichid, suruburi, pentru greutate, iar in mijloc se afla handsetul.

Ar fi interesant sa aflam ce marca avea respectivul telefon... Banuim ca acesta era un Nokia sau poate un Alcatel mai vechi, caci nimeni nu ar trimite un iPhone in inchisoare in astfel de conditii.

Sursa: Cancan.ro

?>
Continuă lectura

Cele mai noi știri din categoria Telefoane

Știri recente din aceeași zonă editorială, ușor de parcurs după subiectul curent.

?>