Guvernele din vest preferă terminalele Android și Windows Phone În defavoarea lui iPhone și BlackBerry

820 ori 12-05-2014
Guvernele din vest preferă terminalele Android și Windows Phone În defavoarea lui iPhone și BlackBerry

Multă vreme BlackBerry-urile au fost percepute drept telefoanele oficialilor de stat și ale guvernanților de la Bruxelles, dar acum percepția se schimbă. Se pare că oficialii guvernelor din Vest au trecut la Android și Windows Phone.

iPhone și BlackBerry au început să scadă în popularitate în aceste cercuri sus puse. Un studiu realizat de IDC arată că 75% dintre repondenti au declarat că folosesc altceva decât BlackBerry sau iPhone. 60% dintre cei care au răspuns la întrebări au afirmat că agențiile guvernamentale sunt gata să investească în software mobil în următorii ani, deci dezvoltatorii pot face bani frumoși din aplicații.

Cifrele centralizate ale studiului sunt grupate după țară, nivelul de guvernare, planurile de investiții și altele. știam că Barack Obama era destul de atașat de BlackBerry-ul sau, dar la un moment dat a trebuit să îl înlocuiască. Securitatea e cea mai mare problemă a acestor telefoane mobile și deși BlackBerry are o reputație bună aici, soluțiile Android și Windows Phone devin tot mai bune.

?>
Continuă lectura

Cele mai noi știri din categoria Telefoane

Știri recente din aceeași zonă editorială, ușor de parcurs după subiectul curent.

?>