ȘTIRI - Safari - Mobilissimo.ro - Pagina 10

Aplicatii nelimitate pentru iPhone si iPod Touch!

Aplicatii nelimitate pentru iPhone si iPod Touch!

Publicat: Sâmbătă 6-oct-2007 14:08 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 2.387 ori Elias Corporation a anuntat astazi lanseaza oficiala a lui Applists.com, versiunea 2.0, cu mai putin de 90 de zile dupa lansare versiunii originale din data de 18 iulie. Printre upgrade-urile noii versiuni se numara si o interfata noua si mai prietenoasa, [...]
100 de jocuri gratuite pentru iPhone

100 de jocuri gratuite pentru iPhone

Publicat: Marți 11-sep-2007 00:44 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 8.489 ori Avand in vedere ca iPhone soseste fara o lista de jocuri incluse, utilizatorii unui astfel de terminal se vor bucura cu siguranta sa afle ca pot juca titluri bazate pe JavaScript/DHTML prin intermediul browserului Safari. In cazul in care va intrebati ce [...]
Opera lanseaza al doilea beta pentru Mini 4

Opera lanseaza al doilea beta pentru Mini 4

Publicat: Vineri 31-aug-2007 13:38 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 988 ori Opera este cunoscut drept unul dintre principalii provideri de solutii mobile de browsing. Seria acestora de browsere Opera Mini a adus softul pe numeroase telefoane mobile, fara a fi nevoie ca utilizatorii sa plateasca vreo taxa. Lansarea iminenta a lui [...]
Apple si Vodafone se pregatesc de lansarea europeana a lui iPhone

Apple si Vodafone se pregatesc de lansarea europeana a lui iPhone

Publicat: Miercuri 22-aug-2007 00:22 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 1.470 ori Lansarea lui iPhone in Europa este partial un zvon, partial o speculatie, dar si multa anticipare din partea fanilor terminalului. Conform unor surse interne, Vodafone si Apple se afla in ultima faza a negocierilor care vor aduce in sfarsit cel mai [...]
iPhone sub robia hackerilor

iPhone sub robia hackerilor

Publicat: Miercuri 25-iul-2007 18:01 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 1.737 ori Expertii IT si cei domeniul telecomunicatiilor tocmai au descoperit o vulnerabilitate majora a lui iPhone. Este vorba desre browserul web Safari, prin intermediul caruia orice hacker poate prelua controlul asupra unui iPhone. Puteti urmari un clip care [...]
iPhone primeste peste 150 de aplicatii Web

iPhone primeste peste 150 de aplicatii Web

Publicat: Luni 16-iul-2007 22:25 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 1.430 ori Una dintre frazele cel mai des intalnite in cazul persoanelor ce detin un iPhone suna ceva de genul "Ce pacat ca terminalul nu include si ... (inlocuiti punctele cu orice aplicatie doriti)". Problema pare a fi rezolvata deocamdata, cel putin la capitolul [...]
Site-ul Digg disponibil pe iPhone

Site-ul Digg disponibil pe iPhone

Publicat: Sâmbătă 14-iul-2007 15:37 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 1.087 ori Celebrul site de stiri din domeniul tehnologiei, Digg a lansat o aplicatie web care va permite utilizatorului unui terminal iPhone sa navigheze pe site.   Folosing browserul Safari pe iPhone pentru a accesa Digg, utilizatorii vor beneficia de o serie [...]
Hackerii iPhone scot la iveala cateva puncte slabe

Hackerii iPhone scot la iveala cateva puncte slabe

Publicat: Vineri 6-iul-2007 14:57 - Autor: Szilárd-Ervin Szőgyényi - Afișat de 1.350 ori Spre surprinderea nimanui, hackerii s-au pus pe lucru la iPhone inca din prima zi, si se pare ca deja au descoperit cateva puncte slabe. Dupa cum raporteaza The Register, cei de la Errata Security se pare ca au avut cel mai mare succes pana acum, gasind [...]
Prezentare video iPhone, cel putin amuzanta...

Prezentare video iPhone, cel putin amuzanta...

Publicat: Vineri 29-iun-2007 05:32 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 1.195 ori Ed Baig si Jeff Graham de la USA Today au facut propriul lor review video pentru celebrul iPhone. Rezultatul este destul de amuzant si il puteti viziona la capatul acestui articol. Cei doi au inceput cu o serie de glume si clisee, cu aluzie la sintagmele [...]
De ce a portat Apple Safari pe PC?

De ce a portat Apple Safari pe PC?

Publicat: Luni 18-iun-2007 19:55 - Autor: Alexandru Stănescu - Afișat de 931 ori Intrebarea este justificata, in special daca privim competitia dintre Microsoft si Apple, drept ceea ce este - semi-colaborare fatisa, dar o competitie acerba la capitolul softuri. Probabil anuntul saptamanii trecute a fost faptul ca browserul Safari va [...]